Filter by Storage
Filter by Series
Ksh 7k to 10k
Galaxy S21 Ultra (128GB/8GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Refurbished)
| Display | 6.8 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 108MP + 10MP + 10MP + 12MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
Galaxy S21 Plus (128GB/8GB; 64MP Triple Camera; 4800mAh – Certified Refurbished)
| Display | 6.7 inches, 1080 x 2400 pixels |
| Camera | 12MP + 64MP + 12MP |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,800mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 15; One UI 6.1 |
Galaxy S20 Ultra (128GB/8GB; 108MP Quad Camera; 5000mAh – Certified Refurbished)
| Display | 6.9 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 108MP + 12MP + 48MP + VGA |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5,000mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13; One UI 5 |
Galaxy S20 Plus (128GB/8GB; 64MP Quad Camera; 4500mAh – Certified Refurbished)
| Display | 6.7 inches, 1440 x 3200 Pixels |
| Camera | 12MP + 64MP + 12MP + 3D quad |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,500mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13; One UI 5 |
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera – Certified Refurbished)
KSh 7,000 – KSh 10,600Price range: KSh 7,000 through KSh 10,600| Display | 6.1 inches, 828 x 1792 pixels |
| Camera | 12MP + 12MP Dual |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 4GB |
| Chipset | Apple A13 Bionic |
| Software | iOS 13, Upgradeable to iOS 26.2 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo V60 Lite 5G (256GB/12GB; 50MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 5,500 – KSh 6,700Price range: KSh 5,500 through KSh 6,700| Display | 6.77 Inches, 1080 x 2392 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 24GB (12GB + 12GB Extended) |
| Battery | 6,500mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 15, Funtouch 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix GT30 Pro (256GB/12GB; 108MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 108MP + 8MP |
| Storage | 256GB UFS3.1 |
| RAM | 24GB (12GB + 12GB Extended) |
| Battery | 5,500mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Showing all 7 resultsSorted by latest
Shop for lipa mdogo mdogo phones under Ksh 10k from top brands such as Samsung, Oppo, Infinix, HMD, Realme, Itel, Philips, Redmi, ZTE, Vivo and Tecno.