Filter by Storage
Filter by Deposit
64GB
Oppo A6x (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 2,400 – KSh 3,700Price range: KSh 2,400 through KSh 3,700| Display | 6.75 Inches, 720 x 1570 Pixels |
| Camera | 13MP F2.2 |
| Storage | 256GB/128GB/64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 6,500mAh, 5W Reverse Charging |
| Software | Android 15, ColorOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Realme Note 60x (64GB/3GB; 8MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1604 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Memory | 64GB Storage; 3GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Realme UI 5.0 |
| Deposit | Ksh 2,300 |
| Installments | Ksh 90 Daily |
Philips Essense 10 (128GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,200Price range: KSh 2,700 through KSh 3,200| Display | 6.56 Inches, 720 x 1612 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + 2MP |
| Memory | 128GB/64GB Storage; 3GB/4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 14 |
| Deposit | 128GB – Ksh 3,200; 64GB – Ksh 2,700 |
| Installments | 128GB – Ksh 55 Daily; 64GB – Ksh 50 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
ZTE Blade A36 (64GB/2GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + Auxiliary Lens |
| Memory | 64GB Storage; 2GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 15 |
| Deposit | Ksh 2,000 |
| Installments | Ksh 55 Daily |
Samsung A07 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,500 – KSh 4,000Price range: KSh 3,500 through KSh 4,000| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP |
| Memory | 64GB/128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 16, One UI 8.0 |
| Deposit | 64GB- Ksh 3,500; 128GB – Ksh 4,000 |
| Installments | 64GB – Ksh 86 Daily; 128GB – Ksh 100 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Pop 10 (64GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + 0.08MP |
| Storage | 64GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, Go Edition |
Infinix Smart 10 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,500 – KSh 2,800Price range: KSh 2,500 through KSh 2,800| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 4GB/3GB |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 (Go Edition), XOS 15.1 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Vivo Y04 (64GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5500mAh)
| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP F2.2 + 0.08MP F3.0 |
| Storage | 128GB/64GB eMMC 5.1 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 5,500mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 14, FuntouchOS 14 |
Samsung A06 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,500 – KSh 4,200Price range: KSh 3,500 through KSh 4,200| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 2MP F2.4 |
| Memory | 64GB/128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 14, One UI 6.1 |
| Deposit | 64GB- Ksh 3,500; 128GB – Ksh 4,200 |
| Installments | 64GB – Ksh 82 Daily; 128GB – Ksh 97 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Galaxy Tab A9 (64GB/4GB; 8MP Camera; 5100mAh)
| Display | 8.7 Inches, 800 x 1340 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 5MP |
| Memory | 64GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5100mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 13, One UI 5.1 |
| Deposit | Ksh 5,300 |
| Installments | Ksh 103 Daily |
Showing all 10 resultsSorted by latest
Shop for 64GB lipa mdogo mdogo phones from top brands in Kenya such as Redmi, Realme, Samsung, Vivo, Infinix, Itel, Philips, ZTE, Tecno and Apple.