Filter by Storage
Filter by Deposit
Filter by Series
Android 15
Redmi Note 15 Pro (512GB/12GB; 200MP Triple Camera; 6500mAh)
KSh 7,800 – KSh 9,600Price range: KSh 7,800 through KSh 9,600| Display | 6.77 Inches Curved, 1080 x 2392 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 200MP + 8MP |
| Memory | 512GB/256GB Storage; 12GB/8GB RAM |
| Battery | 6500mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HyperOS 2 |
| Deposit | 512GB – Ksh 9,600; 128GB – Ksh 7,800 |
| Installments | 512GB – Ksh 220 Daily; 256GB – Ksh 185 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Redmi Note 15 (256GB/8GB; 108MP Triple Camera; 6000mAh)
KSh 5,200 – KSh 6,000Price range: KSh 5,200 through KSh 6,000| Display | 6.77 Inches, 1080 x 2392 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 108MP + 2MP + 2MP |
| Memory | 256GB/128GB Storage; 8GB/6GB RAM |
| Battery | 6000mAh, 33W Fast Charging |
| Software | Android 15, HyperOS |
| Deposit | 256GB – Ksh 6,000; 128GB – Ksh 5,200 |
| Installments | 256GB – Ksh 145 Daily; 128GB – Ksh 125 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Showing all 2 resultsSorted by latest
Android 15 builds on Android 14 with stronger security (e.g., Theft Detection Lock, Private Space), smarter AI tools, and better multitasking for foldables and tablets. It also adds privacy upgrades like partial screen recording and notification cooldown.