Redmi 15C (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,600Price range: KSh 2,700 through KSh 3,600
iPhone 11 (128GB/4GB; 12MP Dual Camera - Certified Renewed)
KSh 10,500 Original price was: KSh 10,500.KSh 9,000Current price is: KSh 9,000.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Tecno Spark 8P (64GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,200 Original price was: KSh 6,200.KSh 5,800Current price is: KSh 5,800.
Out of stock
| Display | 6.6 Inches, 1080 x 2408 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP + AI Lens |
| Storage | 64GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh, 10W Fast Charging |
| Software | Android 11, HiOS 7.6 |
Out of stock
-
Free, Same Day Delivery
- Quick delivery in Nairobi, Kiambu, Mombasa, Eldoret, Nakuru and Kisumu.
- In-store pickup in Nairobi CBD.
- Payment on delivery accepted.
- All Smartphone Brands available.
-
Shop Location
📍 New Al Noor Exhibitions, 1st Floor, Shop B20, Accra Road, Nairobi CBD.
Calls/WhatsApp: 0729-377-277
Additional information
| Operating System | Android 11Android 11 focused on refining communication, simplifying smart device control and bolstering privacy, offering a more tailored and secure experience. |
|---|---|
| Main Camera | 50MP |
| Front Camera | 8MP |
| Internal Storage | 64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Tecno Spark Series |
| Deposit | Ksh 5k to 7k |
Reviews (0)
Be the first to review “Tecno Spark 8P (64GB/4GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)” Cancel reply
YOU MAY ALSO LIKE…
-
Redmi 15C (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,600Price range: KSh 2,700 through KSh 3,600
-
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
KSh 3,900Original price was: KSh 3,900.KSh 3,500Current price is: KSh 3,500. -
Redmi A7 Pro (128GB/4GB; 13MP Triple Camera; 6000mAh)
KSh 3,000Original price was: KSh 3,000.KSh 2,500Current price is: KSh 2,500. -
Oppo A6 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 7000mAh)
KSh 7,100 – KSh 7,700Price range: KSh 7,100 through KSh 7,700

Reviews
There are no reviews yet.