Filter by Storage
Filter by Deposit
Filter by Series
Android 16
Tecno Spark 50 (128GB/4GB; 50MP Triple Camera; 6700mAh)
| Display | 6.78 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP AI Triple |
| Storage | 128GB |
| RAM | 8GB (4GB + 4GB Extended) |
| Battery | 6700mAh, 18W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Redmi A7 Pro (128GB/4GB; 13MP Triple Camera; 6000mAh)
| Display | 6.9 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 13MP + Auxiliary lens |
| Storage | 128GB/64GB UFS 2.2 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 6000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 16, Xiaomi HyperOS 3 |
Vivo Y05 (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,200Price range: KSh 2,700 through KSh 3,200| Display | 6.74 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 8MP F2.0 |
| Storage | 128GB/64GB eMMC 5.1 |
| RAM | 4GB LPDDR4X |
| Battery | 6,500mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 16, OriginOS 6.0 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tecno Camon 50 Pro (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 6150mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP + 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,150mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,150mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 16, HiOS 16 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A17 (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,500 – KSh 7,500Price range: KSh 6,500 through KSh 7,500| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 5MP + 2MP |
| Memory | 128GB Storage; 4GB/6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 16, One UI 8.1 |
| Deposit | 4GB – Ksh 6,500; 6GB – Ksh 7,500 |
| Installments | 4GB – Ksh 134 Daily; 6GB – Ksh 148 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A07 (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,500 – KSh 4,000Price range: KSh 3,500 through KSh 4,000| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 2MP |
| Memory | 64GB/128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 16, One UI 8.0 |
| Deposit | 64GB- Ksh 3,500; 128GB – Ksh 4,000 |
| Installments | 64GB – Ksh 86 Daily; 128GB – Ksh 100 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A16 (128GB/6GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 6,500 – KSh 7,500Price range: KSh 6,500 through KSh 7,500| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 5MP + 2MP |
| Memory | 128GB Storage; 4GB/6GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 16, One UI 8.1 |
| Deposit | 4GB – Ksh 6,500; 6GB – Ksh 7,500 |
| Installments | 4GB – Ksh 120 Daily; 6GB – Ksh 126 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Showing all 8 resultsSorted by latest