Redmi 15C (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,600Price range: KSh 2,700 through KSh 3,600
Galaxy S20 Plus 5G (128GB/8GB; 64MP Quad Camera; 4500mAh - Certified Renewed)
KSh 8,400 Original price was: KSh 8,400.KSh 7,100Current price is: KSh 7,100.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Tecno Spark 7 (64GB/3GB; 16MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 5,400 Original price was: KSh 5,400.KSh 4,800Current price is: KSh 4,800.
Out of stock
| Display | 6.5 inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 16MP + AI Lens |
| Storage | 64GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh, 10W Fast Charging |
| Software | Android 11, HiOS 7.5 |
Out of stock
-
Free, Same Day Delivery
- Quick delivery in Nairobi, Kiambu, Mombasa, Eldoret, Nakuru and Kisumu.
- In-store pickup in Nairobi CBD.
- Payment on delivery accepted.
- All Smartphone Brands available.
-
Shop Location
📍 New Al Noor Exhibitions, 1st Floor, Shop B20, Accra Road, Nairobi CBD.
Calls/WhatsApp: 0729-377-277
Additional information
| Operating System | Android 11Android 11 focused on refining communication, simplifying smart device control and bolstering privacy, offering a more tailored and secure experience. |
|---|---|
| Main Camera | 16MP |
| Front Camera | 8MP |
| Internal Storage | 64GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Rear Mounted |
| Series | Tecno Spark Series |
| Deposit | Ksh 4k to 5k |
Reviews (0)
Be the first to review “Tecno Spark 7 (64GB/3GB; 16MP Dual Camera; 5000mAh)” Cancel reply
YOU MAY ALSO LIKE…
-
Redmi 15C (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 2,700 – KSh 3,600Price range: KSh 2,700 through KSh 3,600
-
iPhone 15 Pro (256GB/8GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 38,500Original price was: KSh 38,500.KSh 36,900Current price is: KSh 36,900. -
iPhone 15 Pro Max (256GB/8GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 43,000Original price was: KSh 43,000.KSh 40,300Current price is: KSh 40,300. -
iPhone 14 Pro Max (256GB/6GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 35,000Original price was: KSh 35,000.KSh 31,500Current price is: KSh 31,500.
Related Smartphones
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
-21% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.