Filter by Storage
Filter by Series
Ksh 10k to 15k
Galaxy Note 20 Ultra (128GB/8GB; 108MP Triple Camera; 4500mAh – Certified Refurbished)
| Display | 6.9 inches, 1440 x 3088 pixels |
| Camera | 108MP + 12MP + 12MP triple |
| Storage | 128GB/256GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,500mAh, Wireless Charging |
| Software | Android 13, OneUI 5 |
Oppo Reno 14F 5G (512GB/12GB; 50MP Triple Camera; 6000mAh)
| Display | 6.57 Inches, 1080 x 2372 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 8MP + 2MP |
| Memory | 512GB Storage; 12GB RAM |
| Battery | 6000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, ColorOS 15 |
| Deposit | Ksh 12,400 |
| Installments | Ksh 285 Daily |
Samsung A36 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 15,500 – KSh 18,000Price range: KSh 15,500 through KSh 18,000| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 8MP F2.2 + 5MP F2.4 |
| Memory | 128GB/256GB Storage; 6GB/8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
| Deposit | 128GB – Ksh 15,500; 256GB – Ksh 18,000 |
| Installments | 128GB – Ksh 257 Daily; 256GB – Ksh 298 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A26 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 13,000 – KSh 15,000Price range: KSh 13,000 through KSh 15,000| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 8MP + 2MP |
| Memory | 128GB/256GB Storage; 6GB/8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
| Deposit | 128GB – Ksh 13,000; 256GB – Ksh 15,000 |
| Installments | 128GB – Ksh 212 Daily; 256GB – Ksh 252 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Showing all 4 resultsSorted by latest
Shop for lipa mdogo mdogo phones under Ksh 15k from top brands in Kenya such as Samsung, Oppo, Infinix, Realme, Redmi, Apple, Vivo and Tecno.