Filter by Storage
- 512GB512GB 2
- 256GB256GB 18
- 128GB128GB 15
- 64GB64GB 2
Filter by Deposit
Android 15
ZTE Blade A36 (64GB/2GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + Auxiliary Lens |
| Memory | 64GB Storage; 2GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 15 |
| Deposit | Ksh 2,000 |
| Installments | Ksh 55 Daily |
ZTE Blade A56 (128GB/4GB; 13MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.75 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.6 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP + Auxiliary Lens |
| Memory | 128GB Storage; 4GB RAM |
| Battery | 5000mAh, 10W Charging |
| Software | Android 15 |
| Deposit | Ksh 2,400 |
| Installments | Ksh 60 Daily |
Tecno Spark 40 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Spark 40 Pro (128GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Spark 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB / 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Realme C75x (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5600mAh)
| Display | 6.67 Inches, 720 x 1604 Pixels |
| Processor | 2.0 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Memory | 256GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,600mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, Realme UI 6.0 |
| Deposit | Ksh 6,300 |
| Installments | Ksh 95 Daily |
Tecno Camon 40 Pro (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Tecno Camon 40 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + 8MP |
| Storage | 256GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,200mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, HiOS 15 |
Samsung A56 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 19,500 – KSh 21,000Price range: KSh 19,500 through KSh 21,000| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.9 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 12MP F2.2 + 5MP F2.4 |
| Memory | 128GB/256GB Storage; 8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
| Deposit | 128GB – Ksh 19,500; 256GB – Ksh 21,000 |
| Installments | 128GB – Ksh 319 Daily; 256GB – Ksh 346 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A36 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 15,500 – KSh 18,000Price range: KSh 15,500 through KSh 18,000| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP F1.8 + 8MP F2.2 + 5MP F2.4 |
| Memory | 128GB/256GB Storage; 6GB/8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
| Deposit | 128GB – Ksh 15,500; 256GB – Ksh 18,000 |
| Installments | 128GB – Ksh 257 Daily; 256GB – Ksh 298 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Samsung A26 5G (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5000mAh)
KSh 13,000 – KSh 15,000Price range: KSh 13,000 through KSh 15,000| Display | 6.7 Inches, 1080 x 2340 Pixels |
| Processor | 2.4 GHz Octa-core |
| Camera | 50MP + 8MP + 2MP |
| Memory | 128GB/256GB Storage; 6GB/8GB RAM |
| Battery | 5,000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 15, One UI 7 |
| Deposit | 128GB – Ksh 13,000; 256GB – Ksh 15,000 |
| Installments | 128GB – Ksh 212 Daily; 256GB – Ksh 252 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Showing 19–29 of 29 resultsSorted by latest