Filter by Storage
Filter by Deposit
Filter by Series
Infinix
Infinix Smart 20 (128GB/4GB; 8MP Dual Camera; 5200mAh)
| Display | 6.78 Inches, 720 x 1576 Pixels |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 4GB |
| Battery | 5,200mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 16 (Go Edition), XOS 16 |
Infinix Note 60 Pro (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP Pro-Level AI Camera |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,000mAh, 90W Fast Charging |
| Software | Android 16, XOS 16 |
Infinix Note Edge 5G (256GB/8GB; 50MP Pro Camera; 6500mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1208 x 2644 Pixels |
| Camera | 50MP Pro-Level AI Camera |
| Storage | 256GB UFS 2.2 |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 6,500mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 16, XOS 16 |
Infinix GT30 Pro (256GB/12GB; 108MP Triple Camera; 5000mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1224 x 2720 Pixels |
| Camera | 108MP + 8MP |
| Storage | 256GB UFS3.1 |
| RAM | 24GB (12GB + 12GB Extended) |
| Battery | 5,500mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Infinix Hot 60 Pro+ (256GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
KSh 5,300 – KSh 6,000Price range: KSh 5,300 through KSh 6,000| Display | 6.78 Inches Curved, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Hot 60 Pro (128GB/8GB; 50MP Triple Camera; 5160mAh)
| Display | 6.78 Inches, 1080 x 2436 Pixels |
| Camera | 50MP + AI Lens |
| Storage | 128GB |
| RAM | 16GB (8GB + 8GB Extended) |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Infinix Hot 60i (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 5160mAh)
KSh 3,400 – KSh 3,900Price range: KSh 3,400 through KSh 3,900| Display | 6.7 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 50MP + Auxiliary Lens |
| Storage | 256GB/128GB |
| RAM | 8GB/6GB/4GB |
| Battery | 5,160mAh, 45W Fast Charging |
| Software | Android 15, XOS 15 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Infinix Smart 10 (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 2,500 – KSh 2,800Price range: KSh 2,500 through KSh 2,800| Display | 6.67 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Camera | 8MP + AI Lens |
| Storage | 128GB/64GB |
| RAM | 4GB/3GB |
| Battery | 5,000mAh, 15W Fast Charging |
| Software | Android 15 (Go Edition), XOS 15.1 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Showing all 8 resultsSorted by latest
The latest Infinix lipa mdogo mdogo phones in Kenya include Infinix Note 60 Pro, Infinix Note Edge, Infinix Hot 60 Pro Plus, Infinix Hot 60i and Infinix Smart 20.