Redmi 15C (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 3,500 Original price was: KSh 3,500.KSh 2,700Current price is: KSh 2,700.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Oppo Reno 5F (128GB/8GB; 48MP Quad Camera; 4310mAh)
KSh 5,800 Original price was: KSh 5,800.KSh 5,200Current price is: KSh 5,200.
Out of stock
| Display | 6.43 inches, 1080 x 2400 Pixels |
| Processor | 2.2 GHz Octa-core |
| Camera | 48MP + 8MP + 2MP + 2MP |
| Storage | 128GB; MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4,310mAh, 30W Fast Charging |
| Software | Android 11; ColorOS 11.1 |
Out of stock
-
Free, Same Day Delivery
- Quick delivery in Nairobi, Kiambu, Mombasa, Eldoret, Nakuru and Kisumu.
- In-store pickup in Nairobi CBD.
- Payment on delivery accepted.
- All Smartphone Brands available.
-
Shop Location
📍 New Al Noor Exhibitions, 1st Floor, Shop B20, Accra Road, Nairobi CBD.
Calls/WhatsApp: 0729-377-277
Additional information
| Operating System | Android 11Android 11 focused on refining communication, simplifying smart device control and bolstering privacy, offering a more tailored and secure experience. |
|---|---|
| Main Camera | 48MP |
| Front Camera | 32MP |
| Internal Storage | 128GB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 4300mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Oppo Reno Series |
| Deposit | Ksh 5k to 7k |
Reviews (0)
Be the first to review “Oppo Reno 5F (128GB/8GB; 48MP Quad Camera; 4310mAh)” Cancel reply
YOU MAY ALSO LIKE…
-
Redmi 15C (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 3,500Original price was: KSh 3,500.KSh 2,700Current price is: KSh 2,700. -
iPhone 15 Pro (256GB/8GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 38,500Original price was: KSh 38,500.KSh 36,900Current price is: KSh 36,900. -
iPhone 15 Pro Max (256GB/8GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 43,000Original price was: KSh 43,000.KSh 40,300Current price is: KSh 40,300. -
iPhone 14 Pro Max (256GB/6GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 35,000Original price was: KSh 35,000.KSh 31,500Current price is: KSh 31,500.
Related Smartphones
-9% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A6 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 7000mAh)
KSh 7,100 – KSh 7,700Price range: KSh 7,100 through KSh 7,700
-14% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Oppo A6x (128GB/4GB; 13MP Dual Camera; 6500mAh)
KSh 2,400 – KSh 3,700Price range: KSh 2,400 through KSh 3,700
-6% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.