Redmi 15C (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 3,500 Original price was: KSh 3,500.KSh 2,700Current price is: KSh 2,700.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Tecno Spark 6 Go (32GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)
KSh 3,900 Original price was: KSh 3,900.KSh 3,200Current price is: KSh 3,200.
Out of stock
| Display | 6.6 Inches, 720 x 1600 Pixels |
| Processor | 1.8 GHz Octa-core |
| Camera | 13MP F1.8 + AI Lens |
| Storage | 32GB, MicroSD up to 512GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh, 10W Fast Charging |
| Software | Android 10 Go edition; HiOS 6.2 |
Out of stock
-
Free, Same Day Delivery
- Quick delivery in Nairobi, Kiambu, Mombasa, Eldoret, Nakuru and Kisumu.
- In-store pickup in Nairobi CBD.
- Payment on delivery accepted.
- All Smartphone Brands available.
-
Shop Location
📍 New Al Noor Exhibitions, 1st Floor, Shop B20, Accra Road, Nairobi CBD.
Calls/WhatsApp: 0729-377-277
Additional information
| Operating System | Android 10Android 10 redefined the Android experience with gesture navigation, a Dark Theme, and enhanced privacy controls while introducing powerful tools like Live Caption and Focus Mode. |
|---|---|
| Main Camera | 13MP |
| Front Camera | 8MP |
| Internal Storage | 32GB |
| RAM | 3GB |
| Battery | 5000mAh |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Rear Mounted |
| Series | Tecno Spark Series |
| Deposit | Ksh 4k to 5k |
Reviews (0)
Be the first to review “Tecno Spark 6 Go (32GB/3GB; 13MP Dual Camera; 5000mAh)” Cancel reply
YOU MAY ALSO LIKE…
-
Redmi 15C (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 3,500Original price was: KSh 3,500.KSh 2,700Current price is: KSh 2,700. -
iPhone 15 Pro (256GB/8GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 38,500Original price was: KSh 38,500.KSh 36,900Current price is: KSh 36,900. -
iPhone 15 Pro Max (256GB/8GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 43,000Original price was: KSh 43,000.KSh 40,300Current price is: KSh 40,300. -
iPhone 14 Pro Max (256GB/6GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 35,000Original price was: KSh 35,000.KSh 31,500Current price is: KSh 31,500.
Related Smartphones
Tecno Camon 50 (256GB/8GB; 50MP Dual Camera; 6150mAh)
-21% New
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page

Reviews
There are no reviews yet.