Redmi 15C (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 3,500 Original price was: KSh 3,500.KSh 2,700Current price is: KSh 2,700.
Free, Same Day Delivery. Payment on Delivery.
Tecno Camon 17 Pro (256GB/8GB; 64MP Quad Camera; 5000mAh)
KSh 7,200 Original price was: KSh 7,200.KSh 6,800Current price is: KSh 6,800.
Out of stock
| Display | 6.8 Inches, 1080 x 2460 Pixels |
| Processor | 2.05 GHz Octa-core |
| Camera | 64MP + 8MP + 2MP + AI Lens |
| Storage | 256GB, MicroSD up to 1TB |
| RAM | 8GB |
| Battery | 5000mAh, 25W Fast Charging |
| Software | Android 11, HiOS 7.6 |
Out of stock
-
Free, Same Day Delivery
- Quick delivery in Nairobi, Kiambu, Mombasa, Eldoret, Nakuru and Kisumu.
- In-store pickup in Nairobi CBD.
- Payment on delivery accepted.
- All Smartphone Brands available.
-
Shop Location
📍 New Al Noor Exhibitions, 1st Floor, Shop B20, Accra Road, Nairobi CBD.
Calls/WhatsApp: 0729-377-277
Additional information
| Operating System | Android 11Android 11 focused on refining communication, simplifying smart device control and bolstering privacy, offering a more tailored and secure experience. |
|---|---|
| Main Camera | 64MP |
| Front Camera | 48MP |
| Internal Storage | 256GB |
| Battery | 5000mAh |
| RAM | 8GB |
| Network | 4G |
| Fingerprint Sensor | Side Mounted |
| Series | Tecno Camon Series |
| Deposit | Ksh 5k to 7k |
Reviews (0)
Be the first to review “Tecno Camon 17 Pro (256GB/8GB; 64MP Quad Camera; 5000mAh)” Cancel reply
YOU MAY ALSO LIKE…
-
Redmi 15C (128GB/4GB; 50MP Dual Camera; 6000mAh)
KSh 3,500Original price was: KSh 3,500.KSh 2,700Current price is: KSh 2,700. -
iPhone 15 Pro (256GB/8GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 38,500Original price was: KSh 38,500.KSh 36,900Current price is: KSh 36,900. -
iPhone 15 Pro Max (256GB/8GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 43,000Original price was: KSh 43,000.KSh 40,300Current price is: KSh 40,300. -
iPhone 14 Pro Max (256GB/6GB; 48MP Quad Camera - Certified Renewed)
KSh 35,000Original price was: KSh 35,000.KSh 31,500Current price is: KSh 31,500.

Reviews
There are no reviews yet.